Уметничката Луиза Азеведо комбинира различни предмети за да направи волшебни фотографии

Уметничката Луиза Азеведо комбинира различни предмети за да направи волшебни фотографии

Специјализирана за надреални фотографии, 21-годишната уметничка од Лисабон, Луиза Азеведо, комбинира неочекувани предмети и места за да создаде композитни фотографии. Од растенија претворени во падобрани до фламинго со цветно тело, делата на Азеведо се доказ за нејзините врвни вештини. Нејзините чудни креации нудат sиркање во креативниот ум и во разиграната фантазија на младиот уметник.

Азеведо е дипломиран уметник за мултимедија на Факултетот за ликовни уметности на Универзитетот во Лисабон и отсекогаш била љубител на уметноста. Но, уште на 15-годишна возраст, таа ги открила чудата на фотографијата преку Инстаграм. Така, таа започнала да истражува нови техники, кои на крајот ја вовеле до Фотошоп.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisa Azevedo (@hey.luisa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisa Azevedo (@hey.luisa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisa Azevedo (@hey.luisa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisa Azevedo (@hey.luisa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisa Azevedo (@hey.luisa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisa Azevedo (@hey.luisa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisa Azevedo (@hey.luisa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisa Azevedo (@hey.luisa)

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар