Зошто 2 февруари ќе биде најсреќниот ден во месецот?

Зошто 2 февруари ќе биде најсреќниот ден во месецот?

Февруари ќе биде тежок месец поради ретроградното движење на Меркур, но и поради цела група други астролошки случувања. Меѓутоа, според астрологијата и нумерологијата, 2 февруари ќе биде еден од најсреќните денови во месецот.

Зошто 2 февруари ќе биде најсреќниот ден во месецот?

Бројот 2 во нумерологијата се однесува на двојност и рамнотежа – зрачи со енергија на соработка, дипломатија и партнерства. Денес ќе доживеете наплив на двојна доза од оваа енергија што е во совршена хармонија со астролошките случувања, како и со духовното значење на овој датум.

Нумерологијата на 2/2

Во нумерологијата, бројот 2 претставува двојност, хармонија и заедничка работа. Овој број е обединувачка сила меѓу луѓето и идеите, носејќи чувство на рамнотежа кај сите важни прашања, притоа признавајќи ги разликите што постојат во нив. Во основата на овој број е концептот на заедништво и мирен соживот. Постои длабока синергистичка чувствителност на бројот два што ќе ве инспирира да се гледате себеси не само како осамени индивидуи, туку и како важен дел од една поголема целина.

Бидејќи нумеролошката магија на овој датум всушност ја дуплира фреквенцијата на бројот два, ќе можете да искористите уште повеќе од нејзината моќна енергија ориентирана кон врските. Заедно можете да постигнете големи и убави работи.

Астрологијата на 2/2

Денес ќе биде релативно мирен ден на астролошкиот фронт. Месечината е во избалансираниот и партнерски ориентиран знак на Вага, кој е претставен со симболот на вагата. Оваа хармонична енергија на Месечината совршено се усогласува со нумеролошката симболика на бројот 2, што дополнително ќе ве натера да се фокусирате на мирот и рамнотежата во рамките на вашите партнерства.

Денес е убав ден за соработка со луѓето што се во ваша близина и за размислување за начините на кои можете да се поддржувате едни со други.

Како да ја искористите енергијата на 2/2?

Денес сме на половина помеѓу зимската краткоденица и пролетната рамноденица – што значи дека сме точно на половина пат до новиот сончев почеток што го носи пролетта. Ова се смета за период на обновување, каде што од вас се бара да се фокусирате на позитивноста што ќе цвета во иднината, наместо да му се навраќате на минатото.

Поради акцентот на бројот 2 на сплотеност, 2 февруари е одличен ден да се поврзете со вашиот партнер или најдобар пријател за да разговарате за вашите заеднички цели и за моќта на вашата поврзаност. Можете да направите нешто интересно додека зборувате за вашата заедничка иднина, како готвење заедно или прошетка на свежиот зимски воздух.

Прочитајте врз кои 4 хороскопски знаци ретроградниот Меркур ќе има најголемо влијание.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар