Ретроградниот Меркур ќе влијае најмногу врз овие 4 хороскопски знаци

Ретроградниот Меркур ќе влијае најмногу врз овие 4 хороскопски знаци

Ретроградното движење на Меркур започнува на 30 јануари и сите ќе ги почувствуваат ефектите од овој вознемирувачки транзит, но овие 4 хороскопски знаци ќе бидат погодени најмногу.

Ретроградниот Меркур ќе влијае најмногу врз овие 4 хороскопски знаци

1. Бик

Овој ретрограден Меркур ќе влијае на вашиот сектор за кариера, а тоа може да донесе недоразбирања на работното место. Ќе почувствувате тензија помеѓу желбата да ги туркате напред проектите и пречките што ве спречуваат да го направите тоа. Не избрзувајте и избегнувајте да започнувате нови активности на работа или да водите сериозни разговори за вашата професионална иднина. Наместо тоа, останете зафатени со прегледување на старите проекти и проверувајте ги документите уште еднаш пред да испратите.

2. Лав

Овој ретрограден Меркур ќе влијае на вашиот љубовен живот. Може да откриете дека старите рани помеѓу вас и вашиот (поранешен) партнер би можеле повторно да излезат на површина. Исто така, може да настанат недоразбирања, па затоа обидете се да не ги сфаќате зборовите премногу лично и бидете внимателни кога се изразувате преку пораки бидејќи може да бидете разбрани погрешно. Колку и да е стресен, овој пресврт е всушност добар бидејќи може да ви помогне да пронајдете рамнотежа и да ги решите проблемите што беа потиснати под површината.

3. Скорпија

Ова ретроградно движење на Меркур веројатно ќе биде емотивно за вас бидејќи ќе влијае на вашиот дом и на вашето семејство и носи секакви спомени од минатото. Превирањата со членовите на семејството или несигурноста од вашето детство може да излезат на површина сега, па затоа бидете подготвени да се соочите со чувствата што можат да се појават заедно со тоа. Исто така, можеби ќе треба да се справите со некои несогласувања со вашите најблиски, па обидете се да останете смирени ако се појават расправии. Она што е најважно за време на овој ретрограден Меркур е да имате простор да се повлечете и да се справите со вашите емоции. Побарајте ги доверливите пријатели за морална поддршка.

4. Водолија

Ставате голем акцент и фокусирајте се на вашата слика за себе, така што ретроградниот Меркур нема да може да предизвика голема криза поврзана со вашиот идентитет. Ќе ви биде тешко да се искажете и да му покажете на светот кои сте додека се борите со внатрешните превирања и кризи. Најдоброто нешто што можете да го направите е да забавите. Користете ја својата моќ да излезете надвор од вашата лична бура и запомнете дека и сите други понекогаш се занимаваат со драма во својот живот. Искористете го овој период за да погледнете наназад на вашите неодамнешни избори за да бидете сигурни дека ги покажувате своите таленти на вистински начин додека се движите напред.

Прочитајте кои хороскопски знаци најверојатно ќе ја прекинат врската на почетокот на 2021 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар