Погледнете како еден татко креира кул облека за неговата 9-годишна ќерка

Погледнете како еден татко креира кул облека за неговата 9-годишна ќерка

Уште во 2014 година, Мајкл Гарднер започнал со шиење, што било еден начин да се поврзе со својата 3-годишна ќерка Ава. По 6 години, тој води успешен блог наречен „Тато ме облече“, каде што девојчето ги споделува сите неверојатни креации што таткото ги прави за својата ќерка.

На својот блог, Мајкл објаснува дека неговата мисија е да ѝ помогне на Ава да ја изгради својата самодоверба. Таткото вели дека научил да шие гледајќи упатства од Јутјуб. Досега Мајкл има создадено над 200 уникатни аутфити и собра над 21 илјади следбеници на својот инстаграм-профил.

Погледнете како еден татко креира кул облека за неговата 9-годишна ќерка

Погледнете како еден татко креира кул облека за неговата 9-годишна ќерка

Погледнете како еден татко креира кул облека за неговата 9-годишна ќерка

Погледнете како еден татко креира кул облека за неговата 9-годишна ќерка

Погледнете како еден татко креира кул облека за неговата 9-годишна ќерка

Погледнете како еден татко креира кул облека за неговата 9-годишна ќерка

Погледнете како еден татко креира кул облека за неговата 9-годишна ќерка

Погледнете како еден татко креира кул облека за неговата 9-годишна ќерка

Погледнете како еден татко креира кул облека за неговата 9-годишна ќерка

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар