04 мај 2021 | Кафе пауза

10 модерни парчиња облека во кои ќе изгледате убаво на фотографиите

Одредени парчиња облека ја издолжуваат вашата фигурата, како и еден модел на чевли и одреден накит, а подолу откријте кои се десетте најфотогенични парчиња облека.

Како да ги заштитите очите од УВ-зраците?

Веќе знаете дека треба да ја заштитите кожата со нанесување крем за сончање со висок заштитен фактор, но не заборавајте дека и на вашите очи им е потребна заштита.

4 хороскопски знаци во кои се заљубуваме најбрзо

Колку и да мислиме дека емоциите и љубовта треба да бидат едноставни, сите знаеме дека не е така.

Искористете ги велигденските јајца – направете вкусен намаз

Лесно се подготвува и може да го јадете за појадок, за вечера или за ужина.