Искористете ги велигденските јајца - направете вкусен намаз

Искористете ги велигденските јајца – направете вкусен намаз

Лесно се подготвува и може да го јадете за појадок, за вечера или за ужина.

Искористете ги велигденските јајца - направете вкусен намаз

Потребни состојки:

  • 1/2 кромид
  • 2 јајца
  • 240 гр туна
  • 100 гр путер
  • малку сенф
  • сол, бибер, сок од лимон, ворчестер сос

Начин на подготовка:

Исечкајте го кромидот ситно. Изматете го путерот и изматете ги варените јајца и туната во блендер.

Во путерот измешајте ги исечканиот кромид, јајцата и туната. Додајте сенф, сол, бибер, сос и малку сок од лимон.

Измешајте сè добро и оставете да се излади.

Овој намаз е најдобро да се јаде со препечен леб.

Погледнете го овој лесен и брз рецепт за овошни мафини без брашно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар