Непланиран, спонтан, страсен: Кој секс е најдобар?

Непланиран, спонтан, страсен: Кој секс е најдобар?

Како вие го замислувате добриот секс? Непланиран, спонтан или страсен? Во практиката, добриот секс не е како на филм.

Непланиран, спонтан, страсен: Кој секс е најдобар?

Истражувањата покажаа дека најдобриот секс е всушност оној што е планиран. Истражувањето било спроведено во Германија, а резултатите биле објавени во „Магазин за сексуални истражувања“.

Во истражувањето учествувале 966 парови (претежно хетеросексуалци) кои отворено зборувале за своите сексуални активности. Покрај квалитетот на сексот, биле испитани и нивните карактеристики.

Крајниот резултат на истражувањето покажа интересен резултат.

Имено, луѓето кои се дисциплинирани, амбициозни и насочени кон успех се позадоволни од планираниот секс отколку од спонтаниот. Најзадоволни се жените кои се во брак со одговорен маж, кој се обидува да ја задоволи својата партнерка.

Истражувањето покажало дека договорениот секс дотура масло на огнот и дозволува фантазирање што наскоро ќе стане реалност.

Прочитајте како ќе изгледа водењето љубов во 2021 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар