12 февруари 2021 | Кафе пауза

9 познати личности кои имаат свои идоли

На крајот на краиштата, и тие се луѓе, исто како нас. Единствената разлика е во тоа што ним им е полесно да ги запознаат своите идоли.

„Путер крем“ русокоса: Комбинација идеална за „први прамени“ и за сите што сакаат освежување

„Путер крем“ русокоса е комбинација на прамени во боја на шампањ, мед и бебешка руса коса - игра на топли и ладни нијанси.

20 идеи како да го украсите вашиот дом за Денот на вљубените

Потребни ви се неколку украси во форма на срце, неколку свеќи, љубовна порака...

5 генијални трикови за бананите да бидат свежи подолго време

Бананите се вистинска енергетска бомба бидејќи се полни со растителни влакна, витамини и минерали и даваат чувство на ситост.

Што ќе направи мачката ако „намириса“ дека сте болни или имате температура?

Ако се наруши нормалното функционирање на телото, се ослободува супстанција што мачката ја забележува веднаш.

Не сте сигурни дали ги исклучивте пеглата или шпоретот? Овие трикови ќе ви помогнат да се потсетите

Колку пати ви се случило да излезете од дома и да не сте сигурни дали сте ги исклучиле пеглата или шпоретот?

9 совети што ќе ви помогнат ако немате време да се истуширате наутро

Сите знаеме како е да се оди некаде толку рано, што немате време ниту да појадувате, а камоли да се туширате.

Петок е совршен ден за коктел, а ние го имаме најдобриот рецепт

Предлагаме коктел наречен Палома - класик кој вклучува текила и сок од грејпфрут.

Овој пар патува низ светот без облека за да ги открие најдобрите места за нудисти

На нивната страница можете да прочитате како по грешка јаделе стомак од крава, мислејќи дека џвакаат зеленчук, пливале во прекрасни реки, океани и спиеле во соба со тарантула.

Тапетите сè уште се голем тренд во дизајнот на ентериерот

Светските трендови во дизајнот на ентериер оваа година се ориентирани кон создадење удобност во просторот за живеење.

Тиндер сподели плејлиста за Денот на вљубените во која сигурно ќе уживате

Како што се ближи Денот на вљубените, Тиндер реши да сподели плејлиста со неколку од омилените песни на корисниците на Тиндер на глобално ниво.

Ароматерапија: Најдобрите есенцијални масла

Есенцијалните масла можат да помогнат во намалување на вознемиреноста, можат да создадат постимулирачка атмосфера кога ви треба концентрација или кога ви треба релаксација.