Овој пар патува низ светот без облека за да ги открие најдобрите места за нудисти

Овој пар патува низ светот без облека за да ги открие најдобрите места за нудисти

„Животот е подобар без облека“ е мотото на белгиски пар во раните триесетти години, кој патува низ светот и едвај чека да се соблече и да ужива на камп, плажи и места за кои во моментот можеме само да сонуваме. Ник и Линс се амбасадори на нудизмот, кои ги бараат најдобрите можни локации за љубителите на нудистичкиот живот.

Овој пар патува низ светот без облека за да ги открие најдобрите места за нудисти

Меѓу другото, на нивната страница можете да прочитате како се туширале на -25 Целзиусови степени на Андите, како по грешка јаделе стомак од крава, мислејќи дека џвакаат зеленчук, пливале во прекрасни реки и океани и спиеле во соба со тарантула. Но, пред да ја добијат храборста да патуваат така, воопшто не им било лесно или пријатно да бидат без облека. Сè започнало со одење во сауна. Отпрвин, тие не сакале да соблечат сè затоа што им било непријатно да се изложуваат во општеството, но откако се почувствувале слободни, немало враќање назад. Сауната била одлично искуство што го повториле неколку пати, а потоа тргнале да истражуваат други можности и да откријат нудистички клубови и кампови. Тие го започнале блогот за да ги разбијат митовите за нудизмот.

Има многу предрасуди во врска со нудизмот. Луѓето понекогаш мислат дека е поврзано со секс или дека е резервирано само за постари лица. Но, вистината е дека луѓето можат да бидат голи и да не размислуваат за секс.

Нивните голи тела украсуваат многубројни туристички списанија, заедно со приказни од четири континенти, а следбениците уживаат да читаат искуства од тајландските планини, канадските шуми, пустините во Калифорнија, како и Амазон. Кампот Балдарин бил искусен како рај за нудистите „на крајот на светот“, скриен во борова шума. Им се допаднал толку многу што сакале да останат таму засекогаш.

Овој пар патува низ светот без облека за да ги открие најдобрите места за нудисти

Овој пар патува низ светот без облека за да ги открие најдобрите места за нудисти

Овој пар патува низ светот без облека за да ги открие најдобрите места за нудисти

Прочитајте и за овие 5 бизарни обичаи ширум светот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар