20 идеи како да го украсите вашиот дом за Денот на вљубените

20 идеи како да го украсите вашиот дом за Денот на вљубените

Оваа година, славењето на љубовта ќе биде малку поразлично, а најбезбедно е да славите дома. Не ви требаат многу детали во домот за да создадете романтична атмосфера за Денот на вљубените. Потребни ви се неколку украси во форма на срце, неколку свеќи, љубовна порака…

Поставете мали потсетници на љубов и романтика на влезната врата, а потоа нека продолжуваат низ ходникот, дневната соба, кујната, трпезаријата итн. Вложете повеќе труд за масата каде што ќе вечерате. Ставете неколку цвеќиња и свеќи на неа, а можете да ставите и неколку мали црвени украси во облик на срце и љубовна порака.

Погледнете ги овие 20 инспиративни идеи за украсување, а водечки нишки нека ви бидат деталите што ќе ве развеселат.

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар