11 февруари 2021 | Кафе пауза

10 секојдневни навики што ја уништуваат вашата кожата

Иако вашиот изглед е донекаде генетски, она што е фасцинантно е дека 90% од тоа како кожата старее зависи од вас и од вашата рутина за нега на кожата.

Ако не пиете кафе, може да се расоните со овие пијалаци

Само затоа што не ви се допаѓа одреден вкус, не значи дека треба да бидете поспани и уморни цел ден.

11 забавни танци на ТикТок што треба да ги научите со вашиот партнер пред Денот на вљубените

Иако можеби нема да можете да излезете на вечера, вие и вашиот партнер сè уште можете да имате незаборавен Ден на вљубените дома.

5 сигурни начини како да ја уништите здравата салата

Салатата е совршенo здрав оброк и звучи како многу здрава опција во која било форма, освен кога ќе ja уништите. Дури и кога целиот ваш оброк е салата, таа мора да содржи најмногу зеленчук.

4 врвни начини за чистење на мрснотиите од решетката од рерната

Како правилно да ја исчистите решетката од рерната? Неизбежно е да се извалка за време на печењето, но решетката обложена со остатоци од храна и мрснотии изгледа лошо.

Тренинг за двајца: Оваа година прославете го Денот на вљубените на поразличен начин

Сега, кога резервиравте во тој ресторан, а кутијата со чоколатца е завиткана, време е да пробате и нешто поразлично.

3 хороскопски знаци кои „горат од љубов“

Астрологијата може малку да ви помогне и да го насочи вашето внимание кон трите хороскопски знаци што ја доживуваат љубовта многу страсно.

Австриски замок во кој стотици сиромашни луѓе биле осудени на смрт без причина

Сè започнало во 1675 година со судењето на Барбара Колерин, која признала дека нејзиниот син Пол склучил пакт со ѓаволот.

5 бизарни обичаи ширум светот

Не знаеме кој да го избереме за најчуден, па проценете сами дали е почудно да танцувате со мртвите или да не одите во тоалет три дена по венчавката.

Дали знаевте дека користењето сламка за пиење е добро за развојот на вашето дете?

Кога е време да се фрли шишето, некои родители му даваат на своето дете чаша со сламка за пиење, додека други се одлучуваат за чаша со цуцла. И двете се одлични, но, која чаша е подобра за развојот на вашето дете?

Што се случува со вашето тело кога спиете на ново место?

Ако некогаш сте поминале барем една ноќ во хотелска соба, веројатно знаете колку е тешко да спиете квалитетно ако не сте во вашата спална соба.

„It’s a sin“: ТВ серија што ја освои публиката ширум светот

Оваа серија дава целосно нов поглед на болеста ХИВ, ЛГБТ заедницата и фактот дека заплетот е делумно заснован на сопственото искуство на Дејвис, па целата серија дава момент на реализам што го чувствува гледачот.