Тренинг за двајца: Оваа година прославете го Денот на вљубените на поразличен начин

Тренинг за двајца: Оваа година прославете го Денот на вљубените на поразличен начин

Денот на вљубените се ближи и знаеме дека во овој ден чоколадата и романтичната вечера се задолжителни. Сега, кога резервиравте во тој ресторан, а кутијата со чоколатца е завиткана, време е да пробате и нешто поразлично.

Тренингот за двајца е одличен начин да пробате нешто ново и да ги зачините односите. Искористете ја секоја можност да се предизвикате себеси, а овој пат наместо да го правите тоа сами, можете да го направите заедно со партнерот.

Погледнете ги и овие 5 идеи за шминка за Денот на вљубените.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар