11 забавни танци на ТикТок што треба да ги научите со вашиот партнер пред Денот на вљубените

11 забавни танци на ТикТок што треба да ги научите со вашиот партнер пред Денот на вљубените

Денот на вљубените несомнено ќе изгледа малку поразлично оваа година. Иако можеби нема да можете да излезете на вечера, вие и вашиот партнер сè уште можете да имате незаборавен Ден на вљубените дома. Носењето удобна облека, слушањето добри мелодии и учењето трендовски танц ќе го забрзаат срцевиот ритам и ќе ја подобрат креативноста. Учењето танц од ТикТок заедно со вашиот партнер е интересен начин да го движите вашето тело, да се поврзете со партнерот и да се смеете додека учите. Обидете се да ги научите овие 11 забавни танци до Денот на вљубените.

1. „What You Know About Love“

@dixiedamelio🤍🤍 @noahbeck

♬ What You Know Bout Love – Pop Smoke

2. „Red Velvet“

@addisonrered velvet

♬ YRN (tik tok) – Tyler April

3. „Domino Lovers Challenge“

@haileeandkendraI totally didn’t drop her I swear 😂 #foryou #domino #dance #challenge #foryoupage #love #couplethings

♬ Domino Lovers Challenge – tysm for 100k💗💗

4. „Corvette Corvette“

@zoifishhdraft bc the other one was under review hehe but we <3 bryant (dc: @yvnggprince )

♬ Adderall (Corvette Corvette) – Popp Hunna

5. „Love Me“

@jack.wrightlove me @siennamae dc @mikailadancer

♬ Love Me – Olivia Penalva

6. „Then Leave“

@chymoneydummy#thenleavechallenge 🔥🔥🔥🔥 @mechiesocrazy0

♬ original sound – chythegreatest

7. „She Gon’ Enter“

@charlyjordan@markellwashington1 said 🌊

♬ She Gone Enter – lil.eaarl & CallMeeMoney

8. „Lotus Flower Bomb“

@mads.yo@jadenhossler ooooooo

♬ Wale – Lotus Flower Bomb (feat. Miguel) – royce🌴

9. „Vroom Vroom“

@itstaylerholder@jimena.jimenezr 😂😂

♬ Vroom Vroom – Gwendolyn_Takapu

10. „Shaxicula“

@mariannekkShimmyyyyyyyy @benwont #fyp

♬ Shaxicula (Toxic x Love Shack x Dragula) – DJ Cummerbund

11. „OOOWWWEEE“

@gabi_livin“Ouch, Paper cut – kristen stewart” #fyp #stepintolove #parati @clickandtap7

♬ OOOWWWEEE – Peewee Longway & Money Man

Прочитајте како ретроградниот Меркур ќе има големо влијание врз овие 4 хороскопски знаци на Денот на вљубените.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар