Ретроградниот Меркур ќе има најголемо влијание врз овие 4 хороскопски знаци на Денот на вљубените

Ретроградниот Меркур ќе има најголемо влијание врз овие 4 хороскопски знаци на Денот на вљубените

Ретроградниот Меркур може да ви направи проблеми на Денот на вљубените, но тоа не значи дека не можете да имате незаборавни моменти со вашиот партнер. Меѓутоа, ако сте еден од хороскопските знаци што ќе бидат најмногу погодени од ретроградниот Меркур, ќе треба да бидете дополнително претпазливи.

Ретроградниот Меркур ќе има најголемо влијание врз овие 4 хороскопски знаци на Денот на вљубените

Рак

Ќе се соочите лице в лице со вашите граници во љубовта и веројатно ќе откриете некои проблеми со довербата што сте се обиделе да ги потиснете. Отворањето кон вашиот партнер може да ви помогне да ја зајакнете врската. Дајте им приоритет на длабоките и чувствителни разговори каде што ќе можете да се претставите во вистинското светло. Ова е идеално време за зајакнување на вашата сексуална врска со поголема комуникација и отвореност. Планирајте секси ноќ на Денот на вљубените каде што ќе можете да разговарате, да се поврзете и да ги истражувате вашите тела.

Лав

Вие најмногу ќе го почувствувате влијанието на ретроградниот Меркур во вашиот љубовен живот на Денот на вљубените. Ако сте слободни, можеби ќе се соочите со некоја драма од минатите врски. Ако сте во посветена врска, можни се некои несогласувања, но можете да ги решите со посветеност и фокус. Исчистете го распоредот за Денот на вљубените за да ослободите време за разговор со партнерот насамо. Слушнете го мислењето на партнерот ако сакате да ги решите сите конфликти со леснотија.

Вага

На Денот на вљубените, на површина ќе исплива некоја љубовна драма. Ако сте слободни, очекувајте недоразбирања во комуникацијата, несогласувања и појава на некои поранешни партнери насекаде каде што ќе се свртите. Обидете се да останете смирени за Денот на вљубените и да прифатите дека нема сè да оди според предвидениот план. Ако сте во врска, можеби ќе чувствувате дека ви е тешко да се изразите јасно или дека емоциите згаснуваат. Спротивставете им се на тие чувства со славење на Денот на вљубените и правете нешто креативно заедно.

Водолија

Овој период, акцентот е ставен на вашите желби и потреби. Но, поради влијанието на ретроградниот Меркур, нема да знаете што точно сакате, особено во врската. Најдобар начин да се справите со можната конфузија на Денот на вљубените е да бидете отворени во врска со вашите чувства. Не кажувајте работи што не ги мислите. Слушајте го вашето срце и бидете автентични во однесувањето кон партнерот ако сакате да го поминете Денот на вљубените без проблеми.

Прочитајте кои 3 хороскопски знаци ќе бидат исполнети со многу љубов на крајот на февруари.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар