Ова куче изгледа како плишена играчка и има 261 000 обожаватели

Ова куче изгледа како плишена играчка и има 261 000 обожаватели

Ги знаете оние кучиња што изгледаат како плишена играчка, но всушност се вистински кучиња? Таква е малата Сунсим, осумгодишна малтешка пудла, која живее во Јужна Кореја и со својот изглед воодушевува 261 000 следбеници на Инстаграм.

Слатката Сунсим не е единственото куче во своето семејство, друштво ѝ прават двегодишниот бишон фризе Деоксон, а неодамна им се придружи и една пудличка. Нивните авантури забавуваат многу луѓе, а имаат и свој канал на Јутјуб, каде што можете да гледате разни видеа за веселото и интересно секојдневие на неодоливото трио од Јужна Кореја.

Сопствениците на Сунсим сакаат да ја облекуваат во убава облека, а таа ужива и е подготвена да позира, па во продолжение погледнете дел од нејзините фотографии.

Погледнете ги и фотографиите од ова куче што ги има највпечатливите фризури на Инстаграм.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар