Вистински приказни | Кафе пауза - Part 4

Целиот затвор како огромна зандана: Приказна за морничавото место каде што живееја некои од најголемите криминалци

Меѓу познатите, но принудени гости биле мафијашот Ал Капоне (пред да заврши во попознатиот Алкатраз) и Вили Сатон.

Запознајте ја мачката која се искачи на највисокиот врв во Австрија

Оваа мачка посетила многу планини во Босна и Херцеговина, Хрватска, Австрија и Албанија.

17-годишна девојка ги воодушеви сите со своето уметничко пливање

На Тик Ток можеме да видиме многу луѓе како танцуваат, но 17-годишната Силвија од Словачка ги воодушеви сите со своето уметничко пливање.

Рецепт за вечна љубов од најстариот брачен пар во светот

Хулио Цезар Мора Тапија (110) и Валдрамина Макловија Квинтерос Реје (104) влегоа во Гинисовата книга на рекорди како најстара брачна двојка.

Поради својата генетска мутација, овој златен ретривер ги освои срцата на многу луѓе

Златниот ретривер Енцо Виола, кој живее во Тексас и е роден со мутација односно голема црна дамка преку левата страна на лицето, ги освои симпатиите на многу корисници на Инстаграм.

Запознајте го Боро од Скопје: Неговиот стилски стан и начин на живот се вистинска инспирација

Удобноста во домот, патувањата, времето поминато со семејството, добрата храна и уникатните шешири се некои од работите кои го прават среќен Боро од Скопје. Но, кој е Боро?

Како изгледа менито на најздравите луѓе во светот?

Нивното потекло е обвиткано со мистерија.

Симпатична мачка мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри

Запознајте ја Кики, преслатката мачка која живее мирно со нејзините три Шиба Ину браќа и сестри Саки, Ибуки и Хазуки.

Смешни фотографии од деца кои се борат со учењето на далечина

Технологијата би требало да го олесни учењето на далечина за време на пандемијата, но понекогаш може да биде и исцрпувачко.

По смртта на неговата сопруга останал сам, а еве што направил за да пронајде нови пријатели

Осамен пензионер поставил постер во својот прозорец преку кој бара пријатели откако смртта на неговата сопруга го оставила тотално изолиран.

Запознајте го првиот патувач во инвалидска количка кој ги посети сите 7 континенти

Кори Ли бил дијагностициран на млада возраст со мускулна атрофија на 'рбетниот столб и користи инвалидска количка уште од 4-та година од животот.

Вирално видео: Ова детенце кое „готви“ со баба му навистина ќе ве насмее до солзи

Готвењето вкусна храна не е лесно, а особено не е кога имате мало дете до вас кое ви „помага“.