18 септември 2020 | Кафе пауза

Рецепт за вкусен леб со тиква и глазура од кафе

Овој рецепт не е од оние само со 5 состојки, но целиот процес има само 5 чекори, а вашата кујна ќе биде полна со есенска атмосфера и прекрасни мириси!

Симпатична мачка мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри

Запознајте ја Кики, преслатката мачка која живее мирно со нејзините три Шиба Ину браќа и сестри Саки, Ибуки и Хазуки.

Килим што можете да го направите сами: Ако станувате на лева нога, барем направете го станувањето удобно!

За овој проект ви е потребно малку време и вешти раце, а може да го вклучите и целото семејство!

Оваа напуштена црква каде што сите виделе духови крие моќна порака

За многумина од нас, верувањето во духови остана во детството и заврши. Сепак, мистериите за животот и смртта предизвикуваат љубопитност, па дури и „најзрелите“ меѓу нас не можат да одолеат на морничавите приказни и мистичните дестинации.

Мексикански хотел нуди сместување во буриња со текила

Од хотелот велат дека на ова место текилата може да се „дише, вкусува и чувствува“.