06 октомври 2020 | Кафе пауза

4 филмови од кои ќе научите важни животни лекции

Секој добар филм е прозорец кон нов свет. Преку филмовите го откривате светот околу и во вас самите. Од нив можете да научите важни животни лекции и многу нови работи.

Комбинации што ќе сакате да ги носите, дури и ако не планирате бременост

Погледнете како овие девојки остануваат модерни и покрај сите промени што ги доживува женското тело во текот на тие девет месеци.

20 мудрости на Шерон Стоун

Иако има 62 години, оваа актерка не го изгубила чувството за хумор и продолжува да изговара остроумни бисери, во кои има многу вистина и животни мудрости.

Зошто се важни 28-мата, 56-тата и 84-тата година од животот?

Секој циклус е како патување на кое треба да тргнете. Иако постојано сте дел од некој циклус, добрата вест е дека постои излез од затворениот круг.

17-годишна девојка ги воодушеви сите со своето уметничко пливање

На Тик Ток можеме да видиме многу луѓе како танцуваат, но 17-годишната Силвија од Словачка ги воодушеви сите со своето уметничко пливање.

5 приоритети за поздрав живот

Консумирањето здрава храна полна со овошје, зеленчук и здрави протеини е од витално значење за одржување на целокупниот здрав начин на живот.

Сексуална терапевтка открива кој е најчестиот проблем што паровите го имаат во креветот

За да најдете средно решение или да пробате некои нови работи, треба да имате отворена и искрена комуникација.

Фенг шуи: Правила за уредување на влезот во домот

Главниот влез во вашиот дом е место каде се создаваат првите впечатоци.

Брз десерт од кокос и чоколадо

За овој вкусен десерт не ви е потребен миксер ниту вага.

7 причини зошто може повторно да се здебелите

И покрај тоа што диетите помагаат при слабеење, тие се и главниот фактор за враќање на тежината. Сепак, постојат и други причини што доведуваат до тоа.