17-годишна девојка ги воодушеви сите со своето уметничко пливање

17-годишна девојка ги воодушеви сите со своето уметничко пливање

На Тик Ток можеме да видиме многу луѓе како танцуваат, но 17-годишната Силвија од Словачка ги воодушеви сите со своето уметничко пливање. Студентката прв пат го привлече вниманието на социјалните мрежи со нејзините гравитантни движења, а исто така таа сподели и неколку совети како да совладате некои од нејзините подводни вештини.

Таа вежба уметничко пливање од својата 5-та година. Можеме да забележиме дека таа прави секој подводен потег да изгледа многу лесен, но Силвија споделува дека некои потези се навистина тешки. Силвија е уметнички пливач на Националниот тим на Словачка и се натпреваруваше на меѓународно ниво во земји како Унгарија и Кореја. Кога таа не во базенот, најверојатно може да ја најдете во студио за танцување.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Silvia Solymosyová (@sisa_solymosyova) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Silvia Solymosyová (@sisa_solymosyova) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Silvia Solymosyová (@sisa_solymosyova) el

Погледнете ги овие смешни фотографии од деца кои се борат со учењето на далечина.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар