Смешни фотографии од деца кои се борат со учењето на дистанца

Смешни фотографии од деца кои се борат со учењето на далечина

Технологијата би требало да го олесни учењето на далечина за време на пандемијата, но понекогаш може да биде и исцрпувачко. Родителите објавуваат фотографии од нивните деца кои се борат со нивните виртуелни часови. Изразите и нивниот говор на тело кажуваат дека тие само сакаат сè да заврши веќе.

1. Кога на 5 години и на првиот училишен ден во животот сите очекуваат да знаете како да читате, да пишувате на тастатура и да праќате мејлови

Смешни фотографии од деца кои се борат со учењето на далечина

2. Мачката сака да го следи часот

Смешни фотографии од деца кои се борат со учењето на далечина

3. Овој петтоодделенец вака се справува со понеделникот

Смешни фотографии од деца кои се борат со учењето на далечина

4. Кога наставничката ќе испрати порака на родителите за да го разбудат детето

Смешни фотографии од деца кои се борат со учењето на далечина

5. Вака изгледа вториот ден од онлајн часови

Смешни фотографии од деца кои се борат со учењето на далечина

6. Она кога часовите навистина не се интересни

Смешни фотографии од деца кои се борат со учењето на далечина

7. За време на часот кој траеше само 40 минути

Смешни фотографии од деца кои се борат со учењето на далечина

8. После 43 минути од првиот училишен ден

Смешни фотографии од деца кои се борат со учењето на далечина

9. Она кога веќе не се ни обидуваш да останеш буден

Смешни фотографии од деца кои се борат со учењето на далечина

10. Вие како си поминавте денес на училиште? Како слика 1 или слика 2?

Смешни фотографии од деца кои се борат со учењето на далечина

Погледнете го ова вирално видео од детенце кое „готви“ со баба му .


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар