Загатка: Пронајдете го бројот кој е наопаку

Загатка: Пронајдете го бројот кој е наопаку

Денес ви носиме нов предизвик кој нема да биде лесен дури и за оние со остар вид! Оваа загатка е создадена од една маркетинг компанија во Велика Британија со цел да го означи почетокот на Националната недела за кодирање и да ги охрабри луѓето да научат да кодираат.

Во оваа загатка треба да пробате да го пронајдете единствениот број кој е наопаку. Дали ќе успеете?

Помош: Гледајте во левиот дел од сликата.

Загатка: Пронајдете го бројот кој е наопаку

Ако не успеавте, тогаш погледнете го решението.

  • РЕШЕНИЕ:

    Загатка: Пронајдете го бројот кој е наопаку

Погледнете дали можете да ја решите оваа загатка по која нема да можете да заспиете цела ноќ.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар