Симпатична мачка мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри

Симпатична мачка мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри

Кучињата и мачките обично имаат бурни врски, па затоа луѓето честопати велат дека браќата и сестрите што се караат се „како мачки и кучиња“. Сепак, во Јапонија има едно среќно крзнено семејство кое докажува дека изреката е погрешна. Запознајте ја Кики, преслатката мачка која живее мирно со нејзините три Шиба Ину браќа и сестри Саки, Ибуки и Хазуки.

Симпатична мачка мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри

Кики не само што ужива во друштвото на кучињата, туку таа всушност се однесува како да е една од нив. Преслаткото семејство има свој профил на Инстаграм, каде што нивниот сопственик споделува фотографии и видеа на кои тие играат, јадат, па дури и се гушкаат заедно.

Додека повеќето мачки прават како што сакаат, Кики е исто толку послушна како и нејзините пријатели кучињата. Таа позира со нејзините браќа и сестри за фотографии, па дури и се гледа како го имитира нивното однесување во неколку видеа. Особено едно видео ја покажува симпатичната група за време на оброкот. Сите четворица, вклучувајќи ја и Кики, чекаат трпеливо на сигналот од нивниот сопственик дека им е дозволено да почнат да јадат.

Симпатична мачка мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри

Симпатична мачка мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри

Симпатична мачка мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри

Симпатична мачка мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри

Симпатична мачка мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри

Симпатична мачка мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри

Симпатична мачка мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри

Симпатична мачка мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри

Симпатична мачка мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри

Симпатична мачка мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри

Погледнете како една жена решила да му направи нова фризура на своето куче и сега навистина се кае.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар