17 септември 2020 | Кафе пауза

10 идеи како максимално да го искористите просторот и да ја зголемите малата кујна

Малите кујни се предизвик за многумина. Но, постојат неколку трикови кои ќе ви ја олеснат работата во кујната.

3 бои за коса што ќе ја одбележат оваа есен

Есента е зад аголот, а за многу жени тоа значи промена на фризурата и освежување на косата што е оштетена од солта и од сонцето. Погледнете кои трендови ќе ја одбележат оваа есен.

Што да правите ако во куќата имате бебе и домашно милениче?

Пред доаѓањето на новороденчето, миленичето го добиваше целото внимание, но со доаѓањето на бебето, ситуацијата се смени.

Од што никогаш не може да се откаже секој хороскопски знак?

Астрологијата со еден збор открива од што никогаш не можат да се откажат хороскопските знаци.

Kолку време е потребно за да почнете да правите различни работи пред партнерот?

Ова интересно истражување открива колку време во просек им е потребно на мажите и на жените да започнат да прават различни работи едни пред други.

Загатка: Пронајдете го бројот кој е наопаку

Во оваа загатка треба да пробате да го пронајдете единствениот број кој е наопаку. Дали ќе успеете?

Смешни фотографии од деца кои се борат со учењето на далечина

Технологијата би требало да го олесни учењето на далечина за време на пандемијата, но понекогаш може да биде и исцрпувачко.

Зошто треба да го погледнете документарниот филм „The Social Dilemma“?

Овој документарец предупредува на зголемен број самоубиства меѓу младите и дека за прв пат во историјата човештвото се менува на полошо.

Овој медитерански град е единственото место во светот каде што растат овие необични рози

Во Турција, недалеку од границата со Сирија, на бреговите на реката Еуфрат, постои регион кој привлекува посетители кои сакаат егзотика, античката историја и романса...

По смртта на неговата сопруга останал сам, а еве што направил за да пронајде нови пријатели

Осамен пензионер поставил постер во својот прозорец преку кој бара пријатели откако смртта на неговата сопруга го оставила тотално изолиран.