3 бои за коса што ќе ја одбележат оваа есен

3 бои за коса што ќе ја одбележат оваа есен

Кога станува збор за косата, дефинитивно ќе ја паметиме 2020 година како година на многубројни и контрадикторни стилови, фризури и бои. И покрај фактот што речиси целиот свет беше во карантин поради пандемијата на коронавирусот, новите трендови се појавија и во домовите. Есента е зад аголот, а за многу жени тоа значи промена на фризурата и освежување на косата што е оштетена од солта и од сонцето. Погледнете кои трендови ќе ја одбележат оваа есен.

„Бронд“ за неодлучните

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaia (@kaiagerber) on

„Бронд“ е совршена мешавина од сина и кафеава боја, а ќе ја обожаваат сите бринети и русокоси кои сè уште не се подготвени целосно да го променат својот изглед. Оваа златна нијанса е идеална и за сите оние кои се неодлучни кога станува збор за промена на изгледот.

„Сканк“ за разиграните

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sable Yong (@sabletoothtigre) on

Оваа сезона, комбинацијата на две бои се враќа во комбинација на црна или кафеава и сина боја, а ќе ја обожаваат сите оние кои не се плашат да отстапат од нормите и да ја покажат својата разиграна страна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sable Yong (@sabletoothtigre) on

Металик за храбрите

За сите храбри, но и за оние кои немаат проблем со одржувањето на косата и честите посети на фризерскиот салон, тука е металик сивата боја. Оваа боја можете да ја комбинирате со поладни тонови, како виолетова, розова или сина боја за да добиете омбре што ќе го привлекува вниманието.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Las Vegas Hair Specialist (@candicemarielv) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucky Hair Co. (@luckyhairco) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🦄Erin Murphy (@erinm_hair) on

Погледнете ги овие едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар