28 септември 2020 | Кафе пауза

5 начини како да проверите дали има скриена камера во соблекувалната

Некои трговци навистина ставаат скриени камери во соблекувалните, па овие совети можеби ќе ви помогнат да ги забележите.

Што открива омилената боја за вашето либидо?

Изберете ја омилената боја, а таа покажува каков вид либидо имате и колку сте компатибилни со партнерот кога станува збор за сексот.

6 моќни градови за кои некогаш се патувало со години

Од самиот почеток на цивилизацијата, луѓето имале желба да патуваат, но порано немало модерни начини на транспорт, а патниците користеле далеку побавни начини.

7 видови храна што не треба да ги чувате во фрижидер повеќе од 24 до 48 часа по подготовката

Најдобро е оваа храна да ја јадете колку што е можно побрзо, односно да не ја чувате во фрижидер повеќе од 48 часа по термичката обработка.

6 совети за шминкање со кои вашите забите ќе изгледаат блескаво бели

Колку и да се трудите да се грижите за забите, храната, кафето и текот на времето предизвикуваат расипување на забите и тие стануваат жолтеникави.

Дрвена колиба во Хрватска со прекрасен ентериер, но и природа која освојува

Неодолива и пријатна, ова место е совршен избор за сите оние кои сакаат целосно да се релаксираат и да заборават на градските гужви и сите обврски.

Корисник на Тик Ток објави едноставен рецепт за крем бруле кој мора да го пробате!

Еден корисник на Тик Ток сподели рецепт за брз и лесен крем крем бруле со стопен сладолед од ванила.

Како успешно да ги стилизирате шишките за време на променливиот есенски период?

Есенскиот период е често оној во кој сакаме да одлучуваме за разни промени.

Рецепт за вечна љубов од најстариот брачен пар во светот

Хулио Цезар Мора Тапија (110) и Валдрамина Макловија Квинтерос Реје (104) влегоа во Гинисовата книга на рекорди како најстара брачна двојка.

Детски офталмолог објасни кога и зошто бебињата ја менуваат бојата на очите

Еден родител со кафеави очи и другиот родител со кафеави очи треба да има бебе со кафеави очи, нели? Да, но не секогаш.