Како успешно да ги стилизирате шишките за време на променливиот есенски период?

Есенскиот период е често оној во кој сакаме да одлучуваме за разни промени. Затоа воопшто не е невообичаено да закажете состанок со фризер што е можно поскоро и да се одлучите за нова стилска фризура. Шишките се мисла која е технички мала, но всушност голема промена што носи со себе голем број нови ритуали за убавина што треба да бидат донесени што е можно побргу!

Шишките се одлична промена за сите оние кои се изморени од фризурата што ја имаат, но сепак не се подготвени за драстична фризура или боење на косата. Поради оваа причина, шишките се најчестиот избор кој го нагласува лицето, го истакнува најдоброто и носи допир на француски шик што не може да изгледа лошо. Сепак, споменатата фризура крие и неколку стапици поврзани со одржувањето, а тие доаѓаат до израз во променливите есенски денови.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Audrey Rivet (@audreyrivet) el

Есента е позната по времето кое е суво, некогаш влажно, а во тој случај и шишките „страдаат“. Малку ветер и влага во воздухот е сосема доволно за да се расипе оваа фризура, но за среќа постојат одлични трикови што ќе ви помогнат. За почетниците, она што дефинитивно треба да го купите е шампон за суво миење. Шишките се мијат секој ден, претежно секој втор ден, а свежо измиените се доста енергични, па за да им дадете живот треба да нанесете мала количина шампон за суво миење што ќе им даде текстура за полесно моделирање и обликување.

После шампонот за суво миење, вашата најдобра пријателка е лакот за коса што е таму за целосно да ја поправи косата и да и даде траен и долготраен изглед. Со комбинирање на двата споменати производи, вашите шишки ќе имаат свеж и чист изглед. Исто така, она што ви го предлагаме е секогаш да имате мини чешел во торбата со кој ќе ги чешлате во текот на денот и со тоа ќе ги „вратите на своето место“.

Откако ќе се решите за шишки, со сите трикови треба да имате предвид дека ова е фризура за која е потребно извесно време, трпеливост и вежбање, но штом фатите ритам и видите колку е навистина одлична, сигурни сме дека ќе ја носите многу повеќе!

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de R O C K Y B A R N E S (@rocky_barnes) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Paola Cossentino (@paola_cossentino) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de GINE MARGRETHE (@ginemargrethe) el

Погледнете и кои 3 бои за коса што ќе ја одбележат оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар