21 септември 2020 | Кафе пауза

6 работи што треба да ги направите кога ќе забележите дека некој ве следи со автомобил

Следењето за време на возењето може да ви ја замрзне крвта и може да направите некој погрешен потег. Прочитајте што да направите за да се заштитите во таква вознемирувачка ситуација.

Митови за депресијата во кои треба да престанете да верувате

За да разберете со што навистина се соочува личноста што е во депресија, прочитајте кои се најчестите митови поврзани со оваа ментална болест.

Зошто калинката се смета за едно од најлековитите овошја на светот?

Чистењето калинка не е некоја интересна активност, но малку труд дефинитивно ќе се исплати. Постојат голем број причини зошто оваа есен треба да јадете калинки.

Што ќе ни донесе владеењето на Вагата до 23 октомври?

Владеењето на Вагата ќе започне на 22 септември. Пред вас се многу предизвикувачки транзити, па подгответе се за вртоглаво патување низ светот на промените.

8 знаци што ја откриваат вистинската возраст на секоја жена

Вистинската возраст не ја откриваат само брчките, сивата коса, рацете и вратот. Постојат многу други знаци на стареење што не се забележуваат на прв поглед.

20 стрипови кои совршено доловуваат како изгледа мајчинството

Колку и да читате статии и книги за родителството, ништо не може да ве подготви за вистинската реалност на родителството.

10 магични сцени поради кои ќе сакате да ја поминете есента на тераса или во градината

Есен - каква магична и убава сезона! Во овој период од годината, природата ни ги дава најубавите топли бои и посебна атмосфера, и можете да уживате во нив од вашата тераса или градина.

Палома: Едноставен рецепт за коктел со текила кој е конкуренција на Маргарита

Палома е мексиканска класика и злобна конкуренција на најпознатиот пијалак базиран на текила - Маргарита, и ако имате шише текила, лесно можете да направите еден од овие два пијалаци.

Како изгледа менито на најздравите луѓе во светот?

Нивното потекло е обвиткано со мистерија.

Што значат боите на пастата за заби?

Деталите околу пакувањето на производите можат да бидат мистични за просечниот потрошувач.