Што ќе ни донесе владеењето на Вагата до 23 октомври?

Што ќе ни донесе владеењето на Вагата до 23 октомври?

Владеењето на Вагата, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Вага, ќе започне на 22 септември. Пред вас се многу предизвикувачки транзити, па подгответе се за вртоглаво патување низ светот на промените.

Што ќе ни донесе владеењето на Вагата до 23 октомври?

Сепак, добро е што промените се случуваат за време на владеењето на Вагата, бидејќи нејзината енергија ќе ви помогне да воспоставите рамнотежа и да го најдете најдоброто решение.

Време е да се ослободите од старите ментални конструкции и да му дозволите на ветрот на промените да ги замени со нови, повеќе позитивни и поубави верувања.

Сега имате единствена можност да филтрирате сè на вистински начин, преку објективност, интуиција и сопствена проценка. Ова особено ќе ви помогне да ги надминете пречките кога Марс и Меркур се во исто време во ретроградна фаза.

Кога овие две планети се ретроградни, можна е зголемена збунетост и неизвесност, но и силна интуиција. Интуицијата ќе ви помогне да воспоставите врска со себе и да го слушате вашиот внатрешен глас.

На пример, можеби не го гледате вистинскиот пат, но интуитивно ќе почувствувате во кој правец треба да се движите.

Иако Вагата може да ви помогне да ги почитувате правилата и законите на општеството, на подлабоко ниво таа ве потсетува на вашиот морал и на вистината. Таа ве потсетува да постапувате во согласност со сопственото внатрешно битие и да препознаете што е правилно, а што погрешно според вашиот сопствен компас.

Енергијата на Вагата ве потсетува дека никогаш не треба да судите за книгата според корицата. Секој има свое место и своја цел на овој свет и сите се сметаме за еднакви, без оглед на тоа каде сме биле или што сме сториле.

Енергијата на Вагата е прошка и сочувство. Треба да препознаете дека сите имаме кармичко патување и дека е наша одговорност да го направиме она што го сметаме за правилно за нашето срце, а не за срцата на другите.

Во овој период на владеење на Вагата, поврзете се со вашето вистинско автентично јас.

Држете се настрана од туѓите мислења и споредби и пронајдете начин да ги почитувате вашата вистина, вашата мудрост и вашите мисли и чувства.

Ослободете простор за сопствениот глас на душата преку кој можете да блеснете.

Прочитајте какви големи животни пресврти ве очекуваат за време на ретроградниот Марс.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар