Поради својата генетска мутација, овој златен ретривер ги освои срцата на Инстаграм

Поради својата генетска мутација, овој златен ретривер ги освои срцата на многу луѓе

Златниот ретривер Енцо Виола, кој живее во Тексас и е роден со мутација односно голема црна дамка преку левата страна на лицето, ги освои симпатиите на многу корисници на Инстаграм.

Профилот на ова слатко куче на Инстаграм го следат повеќе од 180 илјади луѓе, а ниту една фотографија објавена од неговите сопственици не може да помине без убави коментари.

Енцо има генетска мутација, но затоа е посебен. Не личи на други кучиња, а неговиот дефект не влијае на неговото здравје. Целото семејство се вљубило во него веднаш штом го виделе за прв пат и не само поради неговиот уникатен изглед, туку и поради неговиот карактер. Тој е многу симпатичен и разигран и има толку многу енергија што треба да го носат на долги прошетки двапати на ден.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Enzo Viola (@mister.enzoviola) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Enzo Viola (@mister.enzoviola) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Enzo Viola (@mister.enzoviola) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Enzo Viola (@mister.enzoviola) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Enzo Viola (@mister.enzoviola) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Enzo Viola (@mister.enzoviola) el

Прочитајте и за оваа симпатична мачка која мисли дека е куче како нејзините Шиба Ину браќа и сестри.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар