15 септември 2020 | Кафе пауза

14 фотографии што откриваат како изгледаат секојдневните предмети под микроскоп

Многу работи со кои сте опкружени секојдневно, може да ве изненадат и да ви ја покажат својата непредвидлива страна ако ги ставите под микроскоп.

Дали вашето бебе е гладно или само сака да се гали?

Новороденчињата обично бараат да јадат на секои три часа, а понекогаш и почесто ако претходното доење било малку пократко, односно ако бебето заспало предвреме.

Рецепт за баклава со вишни

Оваа сочна и освежителна баклава ќе ве освои за многу кратко време.

5 знаци дека ви треба психотерапија

Сите луѓе се различни и различно се справуваат со исти или слични трагедии и тешки периоди од животот, а овие знаци ќе ви откријат дали навистина ви е потребна помош од специјалист.

2 работи што треба да ги направите за време на ретроградниот Марс и 3 работи што треба да ги избегнувате

Во следниот период може да бидете исфрустрирани, нетрпеливи и исцрпени, но ако се придржувате до овие совети, можете максимално да го искористите овој тежок транзит.

Ако обожававте да гледате „Очајни домаќинки“, тогаш оваа ТВ серија сигурно ќе ве освои

Списокот на одлични серии секој ден станува се подолг, а подолу издвоивме една што можеби особено ќе им се допадне на обожавателите на популарните „Очајни домаќинки“!

Музеј во кој ќе уживаат сите љубители на чоколадо

Во овој музеј можете да вкусите секакво чоколадо во неограничени количини, а исто така можете да креирате сопствено чоколадо и да ја дизајнирате неговата амбалажа.

Како инсулинот влијае на хормоните и синдромот на полицистични јајници

Инсулинот има директен ефект врз два многу важни хормони во женското тело наречени фоликуло-стимулирачки хормон и лутеинизирачки хормон.

Запознајте го првиот патувач во инвалидска количка кој ги посети сите 7 континенти

Кори Ли бил дијагностициран на млада возраст со мускулна атрофија на 'рбетниот столб и користи инвалидска количка уште од 4-та година од животот.

Зошто тенисот е одличен избор за сите оние кои сакаат да ослабат и да го зајакнат своето тело?

Дали има нешто подобро од активност што е забавна, секогаш различна и динамична, а истовремено и одлична за обликување на телото?