Необично семејство преку неодоливи фотографии ни покажува дека љубовта е најважна

Ова семејство е малку необично, ако ги гледаме вообичаените стандарди.

Психолог на оригинален начин објаснува како изгледа родителството

Размислете повторно за својот живот, но погледнете од малку поинаква перспектива. Нештата веднаш ќе ви се сменат и ќе сфатите дека сте одлични родители!

Мајка прашала како да го заштити нејзиното невакцинирано дете и Интернетот сурово одговорил

Некои од одговорите што ги добила биле смешни, но некои биле навистина мрачни.

Неверојатна љубовна приказна: По 70 години брак, починале држејќи се за рака

Прочитајте ја приказната на Норма и Френсис кои по 70 години поминати во брак, умреле заедно држејќи се за рака.

Жена прави персонализирани кукли за деца со попреченост во развојот

Замислете некој да ви направи персонализирана кукла која изгледа како вас. Токму тоа го направила Ејми Јандрисевич за многу деца со попреченост во развојот.

Трогателна приказна за мајката што родила бебе со тежок вроден дефект само за да ги донира нејзините органи

Во четвртиот месец од бременоста, Криста Дејвис и нејзиниот сопруг, Дерек, дознале тажна вест.

7 жени кои им помогнале на нивните сопрузи да станат познати

Којзнае каква судбина би ги снашла овие мажи доколку покрај нив не биле нивните мудри, трпеливи и грижливи сопруги.

Неверојатната приказна на жената која родила дури 69 деца

Без сомнение, приказната на оваа жена што ги тестира границите на женското тело предизвикала многу дебати.

Жени кои одлучиле да престанат со отстранување на влакната споделуваат нивни фотографии

Влакнестиот јануари е еден вид предизвик каде што жените им дозволуваат на нивните влакна да растат слободно.

Жена од Малави поништила 850 детски бракови во нејзината држава и ги вратила девојчињата на училиште

Детските бракови постојат и денес, а жртвите немаат никаква економска ниту социјална поддршка.

Овој маж тргнал по „пократкиот“ пат предложен од Гугл Mапс и доживеал вистинска авантура

Денес е навистина тешко да си го замислиме животот без оваа апликација, но понекогаш и таа прави грешки.

Приказните на 10 жени што одбиле да ја фарбаат нивната побелена коса

Посегањето по фарба за коса по првото појавено бело влакно е сосема нормално за мнозинството жени помлади од 60 години.