01 мај 2020 | Кафе пауза

Виетнамско панакота кафе

Виетнамските имигранти го запознале Југот со мноштво вкусови, вклучувајќи го и слаткиот, кремаст пијалак што го инспирирал овој десерт од соништата.

Големиот Попа – булдогот кој е тажен, бидејќи не може да си игра надвор со децата

Поп е исклучително социјално куче кое сака да се дружи со деца, возрасни како и со други кучиња, па седењето дома и социјалното дистанцирање му се голем предизвик.

Кои се трите најлабилни хороскопски знаци?

Можеби припадниците на овие хороскопски знаци ви изгледаат како да се психички стабилни, но тоа е само илузија.

5 бои што се клучни за скап изглед ова лето

Ако не можете да си ги дозволите најпосакуваните модели што ја најавуваат летната сезона, сигурно можете да обрнете внимание на боите што ќе бидат актуелни во текот на летото.

25 чудни работи што ги наследувате од родителите

Научниците тврдат дека креативните особини на детето се наследуваат од родителите, а развојот на тие особини зависи од способностите на родителите.

Дизајни на тостови инспирирани од традиционалната јапонска култура

Користејќи парчиња леб како нејзино платно, една дизајнерка создава неверојатни појадоци инспирирани од јапонската култура.