5 бои што се клучни за скап изглед ова лето

5 бои што се клучни за скап изглед ова лето

Ако не можете да си ги дозволите најпосакуваните модели што ја најавуваат летната сезона, сигурно можете да обрнете внимание на боите што ќе бидат актуелни во текот на летото. Нијансите што се наоѓаат во овој мал, но избран круг, се таму со причина.

1. Беж боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brittany Bathgate (@brittanybathgate) on

Беж е меѓу најпосакуваните бои за сезоната што претстои. Тоа е одлична замена за белата и секогаш изгледа елегантно, но со поопуштена нота.

2. Небесно сина

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucy Williams (@lucywilliams02) on

Небесно сината (не светлосина, туку малку поизразен тон на сина боја) е прогласена како задолжителна од страна на многу дизајнери.

3. Розова боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monikh Dale (@monikh) on

Сè што ќе комбинирате со оваа боја изгледа луксузно. Совет: за најефикасен впечаток, изберете монохроматската комбинација и впечатливи додатоци.

4. Бела боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

Невозможно е да се замисли летото без белата боја, а таа носи свежина со својот кристален сјај. Кога ќе носите бело ова лето, обидете се да носите природни материјали бидејќи тие го потенцираат луксузот на белината на посебен начин.

5. Лимон зелена

 

View this post on Instagram

 

A post shared by alyssa coscarelli (@alyssainthecity) on

Лимон зелената е изненадување за многумина, но таа е навистива впечатлива. Можете да си играте при комбинирањето на оваа боја, но не претерувајте.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by alyssa coscarelli (@alyssainthecity) on

Погледнете ги овие 4 пролетни комбинации што сигурно ќе посакате да ги носите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар