4 пролетни комбинации што сигурно ќе посакате да ги носите

4 пролетни комбинации што сигурно ќе посакате да ги носите

Животот полека ќе почне да се враќа во нормала, па време е да почнете да се подготвувате за да блескате во комбинации што го одземаат здивот. Температурите почнаа да растат, па наскоро ќе можете да ги носите омилените пролетни парчиња облека. Пролетта е идеално време од годината за правење различни комбинации, а овие 4 предлози дефинитивно ќе сакате да ги пробате.

1. Портокалова боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

Портокаловата боја дефинитивно ќе ја одбележи оваа сезона. За обичниот фустан да изгледа поинтересно, трикот со марамата е апсолутен хит.

2. Плисирани здолништа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

Плисираните здолништа беа актуелни во текот на минатата пролет, но и оваа сезона ќе бидат во тренд. Изберете ја вашата омилена боја, а за поопуштен изглед, комбинирајте го здолништето со класична маица со интересен принт и подготвени сте да пиете кафе со пријателките.

3. Тексас во комбинација со црвено

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

Оваа комбинација изгледа навистина интересно и ќе привлекува погледи каде и да се појавите.

4. Цветен принт

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paula Ordovás (@paulaordovas) on

Колку повеќе цветни мотиви, толку подобро, а раскроените фустани ќе ги гледате насекаде.

Погледнете ги овие 6 пролетни комбинации со бели патики.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар