Запознајте ја Тика - модерно куче чијашто гардероба е во склад со трендовите

Запознајте ја Тика – модерно куче чијашто гардероба е во склад со трендовите

Тика има речиси 200.000 следбеници на Инстаграм и на својот профил има фотографии од нејзините модни комбинации. Нејзиниот сопственик, Томас Шапиро, направил посебен профил на Инстаграм за Тика уште пред неколку години, но во последно време таа станала многу популарна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tika the iggy (@tikatheiggy) on

Томас се труди преку облеката да ја открие личноста на Тика, па затоа користи разни бои, светки, весели текстури и разни детали. Во исто време, комбинирањето облека претставува забава и за нејзиниот сопственик.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tika the iggy (@tikatheiggy) on

Шапиро признава дека иако нема искуство во модата, сака да соработува со голем број модни дизајнери за да создаде интересни и удобни комбинации за Тика, а таа е како празно платно за многу дизајнери. Тика сака да носи модерна облека, а ако во некое парче облека се чувствува непријатно, веднаш ќе покаже незадоволство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tika the iggy (@tikatheiggy) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tika the iggy (@tikatheiggy) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tika the iggy (@tikatheiggy) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tika the iggy (@tikatheiggy) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tika the iggy (@tikatheiggy) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tika the iggy (@tikatheiggy) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tika the iggy (@tikatheiggy) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tika the iggy (@tikatheiggy) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tika the iggy (@tikatheiggy) on

Запознајте го и Џонатан – желката што е толку стара што има живеено во 3 века.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар