Загатка: Дали можете да го пронајдете сонцето меѓу овие лисја?

Загатка: Дали можете да го пронајдете сонцето меѓу овие лисја?

Загатките се секогаш интересни, а овојпат треба да го барате сонцето. Погледнете ја фотографијата и обидете се да најдете едно сонце меѓу сите овие лисја и желади. Рекордот е 11 секунди. Дали можете да бидете побрзи?

Загатка: Дали можете да го пронајдете сонцето меѓу овие лисја?

Ако сè уште не можете да го најдете сонцето, погледнете го решението.

  • Решение:

    Загатка: Дали можете да го пронајдете сонцето меѓу овие лисја?

Погледнете ги и овие загатки што ќе ве вратат во детството и обидете се да ги пронајдете 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар