Како да ги носите маиците со принт оваа сезона?

Како да ги носите маиците со принт оваа сезона?

Дали има подобро безвременско парче облека од маицата со принт? Не само што е во мода секоја сезона, туку речиси и да нема комбинација во којашто маицата со принт не изгледа многу добро. Ако ви требаат идеи како да ја носите старата маица со принт, погледнете ги овие фотографии што ќе ве инспирираат како да ја комбинирате вашата облека.

Маица + костум

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Bacinger (@anabacinger) on

Маица + ѕвонарки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Janelle Marie Lloyd (@waityouneedthis) on

Кратка маица + фармерки за мајки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elizabeth Romero⠀⠀⠀⠀⠀ (@elizabethromerox) on

Маица + елегантно мини здолниште

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aimee Song (@aimeesong) on

Маица + широки панталони со принт

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jen Azoulay (@jen_wonders) on

Маица + миди здолниште

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rae Everyday (@raeannlangas) on

Погледнете кој фустан е задолжителен за ова лето и на кој нема да му одолеете за време на топлите денови.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар