22 април 2020 | Кафе пауза

Брз ручек готов за 20 минути: Пикантно пилешко со сусам и ориз

Ако сакате допир од егзотичност во вашата чинија, пробајте го ова пилешко подготвено со мед и чили.

Мало мече залутало на фарма, па надлежните предложиле да го успијат, но фармерот сепак решил да се грижи за него

Мечето било премногу младо да биде прифатено во зоолошката градина и дефинитивно премладо за само да преживее во дивината.

Дури и без венчаница: 12 (не)обични комбинации во кои се венчале славните дами

Кога помислуваме на свадбите на славни личности, обично прво ги замислуваме прекрасните венчаници на дамите.

5 хороскопски знаци што ја наоѓаат својата сродна душа подоцна во животот

На секоја личност ѝ треба време за да ја најде својата сродна душа, но некои хороскопски знаци успеваат да ја најдат дури многу подоцна во животот.

Еве зошто мажите мислат дека туѓата жена е послатка: Жива вистина!

За ја илустрираме целава ситуација ќе ви раскажеме една приказна.

15 фотографии од животни што си ја покажале својата вистинска природа по бањањето

Има нешто посебно кај животните кога се водени бидејќи може да го променат целиот свој изглед, а во продолжение погледнете ги овие фотографии од домашни миленици што изгледаат смешно по бањањето.

Експертите за фенг шуи откриваат: Ова никогаш не треба да стои во спалната соба – Привлекува негативна енергија и влијае на спиењето!

Спалната соба треба да биде оаза на мир и спокојство - место каде можете да се одморите физички и ментално и да ја обновувате вашата енергија.

7 лекции што ќе ве научат да живеете поубаво, да сакате повеќе и да се грижите помалку

Секогаш е подобро да научите нешто од некој друг отколку од вашите сопствени грешки, а овие правила ќе ви помогнат да живеете исполнет живот.

Тест: Оваа магична топка ќе ви открие што ве чека во блиска иднина

Погледнете ја магичната топка и обидете се да почувствувате кој магичен симбол ве привлекува. Тој ќе ви открие што ве чека во блиска иднина.

13 невообичаени комбинации на бои за коишто не сте размислувале претходно

Многу луѓе се навикнати да носат неутрални бои поради кодексот на облекување на работното место, додека други едноставно не знаат кои комбинации на бои изгледаат добро.

Со цело срце сме со вас

Понекогаш е доволен вкусот на овошен јогурт за појадок да нѐ потсети на утрата во канцеларија со колегите и да се почувствуваме дека повторно сѐ е нормално.
Датум: 22 апр 2020
, Автор:

Бидете секогаш онлајн – нова понуда од 20 GB за постпејд корисниците на А1 Македонија

Со активација на месечниот интернет пакет Net 20GB, корисниците добиваат 20GB интернет за само 299 денари.
Датум: 22 апр 2020
, Автор: