Фотографии од свадби за време на карантин

Фотографии од свадби за време на карантин

Свадбите се света работа и никој не се осмелува да ги уништи. Ниту лошото време, па дури ни вашиот намуртен свекор.

Карантинот оваа година проба да уништи многу свадби. Нема бакнување ниту многу гости, но некои луѓе сепак решиле да направат прослави и да не му дозволат на карантинот да го уништи нивниот среќен ден.

1. Наместо свадба, тие прославиле вака

Фотографии од свадби за време на карантин

2. Свадба забележана од балконот

Фотографии од свадби за време на карантин

3. Свадба за време на карантин со фотографии од гостите

Фотографии од свадби за време на карантин

4. Свадба во својот дом со стар костим, одлична фризура и маникир направени од мајката и сестрата

Фотографии од свадби за време на карантин

5. Свадба во болница

Фотографии од свадби за време на карантин

6. Виртуелна свадба со најблиските

Фотографии од свадби за време на карантин

7. Виртуелно запросување на ZoomФотографии од свадби за време на карантин

8. Tој и ветил среќни денови, бескрајна љубов и добра пица

Фотографии од свадби за време на карантин

9. Креативен пар кој решил дека корона нема да го унишни нивниот ден

Фотографии од свадби за време на карантин

10. Мајката на невестата спремила храна и ја украсила масата на денот на нивната свадба

Фотографии од свадби за време на карантин

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар