Ова симпатично и меко кученце го нарекуваат орео облаче, а неговиот изглед открива зошто

Ова симпатично и меко кученце го нарекуваат орео облаче, а неговиот изглед открива зошто

Запознајте го Шеф – симпатично, слатко и меко кученце кое е многу специјално. Тој го добил прекарот орео облаче, бидејќи неговата стопанка Сара вели дека неговото темно сиво крзно изгледа како колачињата орео. Покрај неговиот добар изглед, тој исто така секојдневно го разубавува животот на семејството кое го посвоило.

Ова симпатично и меко кученце го нарекуваат орео облаче, а неговиот изглед открива зошто

Неговиот прекар е одличен, но и неговото име е соодветно на неговата големина и однесување. Тој веќе ги има карактеристиките на лидер и куче кое учи брзо, а поради неговата чау чау раса, кога ќе порасне ќе тежи до 85 килограми. Знае да користи нокшир и секогаш спие покрај влезната врата за да го заштити семејството.

Ова кученце е сè уште младо и за сега воодушевува десетици илјади луѓе преку неговиот профил на Инстаграм. Кога ќе биде подготвен, ќе биде куче за терапија и ќе им носи насмевки на многу болни деца.

Ова симпатично и меко кученце го нарекуваат орео облаче, а неговиот изглед открива зошто

Ова симпатично и меко кученце го нарекуваат орео облаче, а неговиот изглед открива зошто

Ова симпатично и меко кученце го нарекуваат орео облаче, а неговиот изглед открива зошто

Ова симпатично и меко кученце го нарекуваат орео облаче, а неговиот изглед открива зошто

Ова симпатично и меко кученце го нарекуваат орео облаче, а неговиот изглед открива зошто  Ова симпатично и меко кученце го нарекуваат орео облаче, а неговиот изглед открива зошто

Ова симпатично и меко кученце го нарекуваат орео облаче, а неговиот изглед открива зошто

Ова симпатично и меко кученце го нарекуваат орео облаче, а неговиот изглед открива зошто

Ова симпатично и меко кученце го нарекуваат орео облаче, а неговиот изглед открива зошто

Ова симпатично и меко кученце го нарекуваат орео облаче, а неговиот изглед открива зошто

Ова симпатично и меко кученце го нарекуваат орео облаче, а неговиот изглед открива зошто

Запознајте го и Големиот Попа – булдогот кој е тажен, бидејќи не може да си игра надвор со децата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар