Зајак без крзно што бил спасен од еутаназија сега живее како ѕвезда на социјалните мрежи

Зајаците се едни од најомилените суштества во светот, благодарение на нивното меко крзно, на долгите уши и на шармантниот нос. Всушност, тие се третото најпопуларно милениче, по мачките и кучињата. Сепак, не се раѓаат сите зајаци со крзно. Некои уникатни зајаци се раѓаат без меко крзно, каков што е случајот со господин Биглсворт, онлајн познатиот зајак без влакна од Викторија, Австралија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mr Bigglesworth & Friends (@mrbigglesworthrabbit) on

Приказната започнува кога Касандра Хол забележува рекламата на Фејсбук. Сопственикот продавал зајаци, а зајакот без крзно ѝ го дал бесплатно на Касандра бидејќи не можел да го продаде и планирал да му направи еутаназија како што им правел на другите зајаци без крзно. Касандра одлучила да му даде шанса на овој зајак, а бидејќи за него е потребен посебен третман, таа научила како да се грижи за зајак без влакна. Сега, овој зајак е многу популарен и има свој профил на Инстаграм, па во продолжение погледнете како господинот Биглсворт го живее својот живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mr Bigglesworth & Friends (@mrbigglesworthrabbit) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mr Bigglesworth & Friends (@mrbigglesworthrabbit) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mr Bigglesworth & Friends (@mrbigglesworthrabbit) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mr Bigglesworth & Friends (@mrbigglesworthrabbit) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mr Bigglesworth & Friends (@mrbigglesworthrabbit) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mr Bigglesworth & Friends (@mrbigglesworthrabbit) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mr Bigglesworth & Friends (@mrbigglesworthrabbit) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mr Bigglesworth & Friends (@mrbigglesworthrabbit) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mr Bigglesworth & Friends (@mrbigglesworthrabbit) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mr Bigglesworth & Friends (@mrbigglesworthrabbit) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mr Bigglesworth & Friends (@mrbigglesworthrabbit) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mr Bigglesworth & Friends (@mrbigglesworthrabbit) on

Погледнете како изгледа новиот живот на ова мало глувче што било спасено од устата на мачка.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар