Запознајте го Агадор: Кучето кое изгледа прекрасно во било каква облека

Запознајте го Агадор: Кучето кое изгледа прекрасно во било каква облека

Ова слатко кученце е познато како Боб Рос на кучињата, бидејќи има сличност со познатиот американски уметник. За да ги направи сличностите поизразени, Агадор позира до уметнички слики.

Боб Рос е само една од личностите кои Агадор ги имитира. На неговиот профил на Инстаграм, можете да го видите како авантурист кој го сака патувањето и фотографирањето и кој обожава да оди на теретана. Исто така можете да го видите и како сериозно деловно кученце со вратоврска. Без оглед на тоа што носи, Агадор изгледа шармантно во секоја облека.

Запознајте го Агадор: Кучето кое изгледа прекрасно во било каква облека

Запознајте го Агадор: Кучето кое изгледа прекрасно во било каква облека

Запознајте го Агадор: Кучето кое изгледа прекрасно во било каква облека

Запознајте го Агадор: Кучето кое изгледа прекрасно во било каква облека

Запознајте го Агадор: Кучето кое изгледа прекрасно во било каква облека

Запознајте го Агадор: Кучето кое изгледа прекрасно во било каква облека

Запознајте го Агадор: Кучето кое изгледа прекрасно во било каква облека

Запознајте го Агадор: Кучето кое изгледа прекрасно во било каква облека

Запознајте го Агадор: Кучето кое изгледа прекрасно во било каква облека

Запознајте го Агадор: Кучето кое изгледа прекрасно во било каква облека

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар