Кафе со апсинт за одличен крај на работната недела

Опуштете се по тешката недела и дочекајте го викендот со голема енергија!

Кафе со апсинт за одличен крај на работната недела

Потребни состојки:
  • 60 милилитри свежо подготвено кафе, топло
  • 30 милилитри апсинт
  • 30 милилитри вотка
  • 30 милилитри шлаг пена
Начин на подготовка:

Сипете ги сите состојки во чаша, едно по едно како што се наредени погоре. Завршете со шлаг пената, и по желба можете да го збогатите вкусот со прстофат цимет. Имајте убав викенд!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар