11 март 2021 | Кафе пауза

3 начини на шминкање што треба да ги пробате оваа пролет

Пролетта е одлична можност да се осмелите да посегнете по впечатливи сенки за очи или кармин, а во продолжение погледнете со каков изглед може да привлекувате внимание оваа пролет.

Љубов или само добар секс: Со овие 6 знаци ќе го отстраните секој сомнеж

Понекогаш е тешко да направите разлика помеѓу тоа дали партнерот чувствува нешто за вас или само сака да ја тутка постелнината со вас.

Тест: Пронајдете ги работите што се кријат на овие 15 фотографии

Нашиот мозок е извонреден кога станува збор за препознавање скриени предмети. Имаме тенденција да ја бараме формата, која ни помага при откривање на објектот.

„Помфрит“ од палента со вкус на пармезан и многу зачини

Се прашувате што да направите со останатата палента? Можете да го подготвите овој рецепт кој е многу брз и лесен!

Невообичаен природен феномен кој долго време беше мистерија

Додека шетате низ пустината, одеднаш можете да видите трага во земјата што покажува дека некој поминува таму. Патеката е невообичаено рамна и честопати го менува правецот под прав агол...

Ако постојано сте изморени и чувствувате болки во целото тело, можеби ви недостасува овој витамин

Ако се будите изморени, иако спиевте доволно, тогаш на вашето тело може да му недостасува витамин што е најтешко да се добие природно...

4-годишно девојче ја нашминка својата мајка, а ние сме воодушевени од резултатот!

Во едно зачудувачко видео, кое собра повеќе од 2 милиони прегледи, 4-годишното девојче ја нашминка нејзината мајка со леснотија и стручност.

Најшармантните мали градови

Секој сака да ги посети Париз, Рим или Њујорк, но, сепак, светот во малите градови има што да понуди.