Љубов или само добар секс: Со овие 6 знаци ќе го отстраните секој сомнеж

Љубов или само добар секс: Со овие 6 знаци ќе го отстраните секој сомнеж

Понекогаш е тешко да направите разлика помеѓу тоа дали партнерот чувствува нешто за вас или само сака да ја тутка постелнината со вас. Ова обично е предизвик на самиот почеток на врската, кога многу работи се сè уште нејасни, иако понекогаш се случува работите да не бидат дефинирани подолг период. Ако веќе некое време сте гледале личност со која имате интимни односи, многу е важно да барате знаци што може да ви откријат дали сте само со личност со која имате фантастичен секс или ѝ значите нешто повеќе. Во продолжение прочитајте кои се разликите помеѓу љубовта и сексот.

Љубов или само добар секс: Со овие 6 знаци ќе го отстраните секој сомнеж

Ако имате секс секој пат кога ќе се видите – тоа е само секс

Дали вашиот телефон е преполн со неговите пораки во кои пишува колку многу ве посакува и едвај чека да ве види во својот кревет? Ако сите негови напори да ве види водат во неговиот кревет, не е тешко да се заклучи дека вие сте некој што го повикува во ситуации кога сака да ја задоволи својата желба за секс.

Ако го поминете викендот заедно без секс – тоа е љубов

Отсуството на секс не значи дека постои љубов, но ако сексот не е приоритет и во приказната се вклучени и други работи, како правење заедничка вечера, филмски маратон, разговор што трае со часови и сл., тоа покажува дека партнерот сака да ве запознае, а не ве сака само во хоризонтална положба.

Ако е воодушевен од фактот што може да ве задоволи – тоа е само секс

Иако мажите кои не се грижат за девојките со кои имаат секс мислат само на сопственото задоволство, има и такви што се доволно паметни за да знаат дека кога ќе се вжешти атмосферата, а тоа автоматски значи поголемо задоволство за обете страни. Затоа, фактот дека тој сака да ве задоволува не треба да се меша со љубовта.

Ако сака да се гали со вас – тоа е љубов

Наместо да броите колку пати сте сте го задоволиле вие, а колку пати тој вас, обрнете внимание на фактот дали тој сака да биде во вашите прегратки и колку е нежен кога ќе ве допре. Ако по сексот остане во кревет и продолжи да ве гали и да ве бакнува, тоа значи дека тој не завршил со вас.

Ви дава комплименти што не се вистинити – тоа е само секс

Ако ви даде комплименти за тоа колку добро изгледате во кревет и дека го сака вашето тело, тој не зборува за вас и за тоа да ве сака вас, туку за вашето тело. Ваквите комплименти се поразителни и не треба да ги мешате со вистинските комплименти кажани од маж што е навистина заљубен.

Ви дава комплименти кои не се поврзани со вашето тело – тоа е љубов

Без разлика дали сте во спалната соба или надвор, мажот кој чувствува нешто за вас ќе ви каже дека ве сака, дека сака да биде во ваша близина, дека е воодушевен од вашата насмевка, од вашиот авантуристички дух итн. Исто така, ќе нагласи дека ја сака вашата спонтаност, искреност, лојалност.

Погледнете кои 7 навики ги имаат паровите кои имаат одличен сексуален живот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар