Еволуцијата на музиката

Еволуцијата на музиката

Ставете ги слушалките на уши и доживејте го развојот на музиката од 11-от век, па наваму во миксот од песни кои само со пеење го изведува групата „Pentatonix“.Еволуцијата на музикатаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар