Процесот на каење

Процесот на каење

Каењето е составен дел од животот, а се случува без разлика дали сакаме или не. Ова интересно стрипче ќе ви долови една ваква ситуација.

Процесот на каење

Погледни Мојши! Ова е каење!

Процесот на каење

Се зарива во тебе кога ќе направиш погрешен избор. Понекогаш ќе те гризне кога нема да направиш нешто што длабоко во себе си посакувал да го сториш. – Срк, срк!

Процесот на каење

Ќе ме гризне? – Не! Каењето не гриза деца на твоја возраст.

Процесот на каење

Значи кога ќе пораснам ќе бидам гризнат? – Ооо да! Стотици пати!

Процесот на каење

Плач, плач, плач. – Срк!

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар