Видео: Соседи свират на пијано од нивните станови секоја сабота во 14 часот

Видео: Соседи свират на пијано од нивните станови секоја сабота во 14 часот

Секоја сабота во 14ч двајца соседи свират пијано заедно. Станува збор за едно младо момче и 78-годишен маж кои свиреле синхронизирано неколку пати, а потоа и се запознале. Причината што овој 78-годишен маж свири секоја сабота во 14ч е бидејќи тоа го обожавала неговата сопруга која во декември 2020 година починала од КОВИД-19. Погледнете го видеото и уживајте!

Погледнете како ова 4-годишно девојче ја нашминка својата мајка, а ние сме воодушевени од резултатот!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар