Ова видео од куче кое добива имагинарна храна сигурно ќе ве насмее и вас

Ова видео од куче кое добива имагинарна храна сигурно ќе ве насмее и вас

Видеата со кучиња се несомнено една од најслатките работи. Љубителите на домашни миленици често го поминуваат своето време гледајќи видеа од нивните лудории. Неодамна, едно видео од куче стана вирално на социјалните мрежи, а станува збор за видео од Маја –  куче од Германија кое има над 1,9 милиони следбеници на својот профил на Инстаграм.

На краткото видео кое е објавено на нејзиниот профил на Инстаграм можете да видите како кучето Маја „јаде“ имагинарна храна. Нема ништо во раката на сопственичката која само се преправа дека зема храна, а потоа му ја дава на кучето. Маја продолжува да ја „јаде“ храната, но на крајот сфаќа дека ова е трик. Погледнете го видеото и насмејте се!

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de MAYA THE SAMOYED (@mayapolarbear)

Погледнете го и ова симпатично видео од девојче кое мисли дека сè наоколу е станица за дезинфекција на рацете.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар