05 февруари 2021 | Кафе пауза

Како да отстраните мастило од тепихот со помош на средствата што ги имате дома?

Наместо да се обидувате да ги покриете дамките со преместување на мебелот, можете лесно да ги отстраните со средствата што ги имате дома.

Како да ја затегнете кожата на стомакот по слабеењето или породувањето?

Жените кои вежбаат најмалку 2,5 часа неделно за време на бременоста имаат поголеми шанси побрзо да ја вратат својата тежина по породувањето.

Ова растение е најздравата и највкусната веганска алтернатива на рибите

Ова ново растение полно со протеини не е новина во азиската кујна, но полека доаѓа на Запад и луѓето стануваат сè повеќе свесни за екологијата и исхраната.

Како може да се збогатат хороскопските знаци?

Откријте како размислува секој хороскопски знак за парите и кој е неговиот најдобар начин да стекне материјално богатство.

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

Пандемијата не ни дозволува да патуваме во моментов, но затоа некои патувачки фотографи се потрудиле да ни го донесат целиот свет на дланка.

Наскоро доаѓа нова дистописка серија во која човечките вредности не постојат

Овој месец доаѓа нова серија поддржана од продуцентите на мега-успешната германска серија „Dark“.

Ова видео од куче кое добива имагинарна храна сигурно ќе ве насмее и вас

Љубителите на домашни миленици често го поминуваат своето време гледајќи видеа од нивните лудории, а еве денес уште едно такво видео.

Совршен викенд десерт: „Пијан“ пудинг од чоколадо

Викендот е наменет за уживање и не сакаме да се заморуваме со комплицирани рецепти, а овој лесен рецепт сигурно ќе сакате да го приготвите веднаш.

12 интересни работи што вашите деца можат да ги направат користејќи картонски кутии

Ако имате неколку картонски кутии во вашата куќи кои сакате да ги фрлите, подобро оставете им ги на вашите деца.